Турция надви Уелс с 2:0 в квалификация за Европейското първенство през следващата година. Срещата беше от група D на пресявките. Точни за успеха на южните ни съседи бяха Умут Найр и Арда Гюлер през второто полувреме.

Две попадения на възпитаниците на Щефан Кунц бяха отменени в хода на срещата, а "драконите" завършиха мача с човек по-малко, след като Джо Моръл беше изгонен в края на първото полувреме.

В 11-ата минута попадение на домакините беше отменено заради засада. В 41-ата минута Моръл беше изгонен с директен червен картон.

В 62-ата минута Аарън Рамзи игра с ръка в наказателното поле и домакините получиха дузпа. Зад топката застана Хакан Чалханоолу, чийто удар обаче беше спасен от Дани Уорд.

Логичното се случи и в 69-ата минута Турция поведе. Умут Найр се възползва от подаване на Баръш Йълмаз и от няколко метра вкара за 1:0. В 80-ата минута Арда Гюлер оформи крайното 2:0 след подаване на Оркун Кьокчу.

Така Турция събра 9 точки и е лидер във временното класиране, докато Уелс е трети с 4 точки.