Отборът на Таджикистан победи Обединените арабски емирства след изпълнение на дузпи в осминафиналите на турнира за Купата на Азия по футбол.

Редовното време и двете продължения завършиха при резултат 1:1. За отбора на Таджикистан гол отбеляза Вахдат Ханонов в 30-та минута, а Халифа Ал-Хамади изравни за ОАЕ в добавеното време.

При дузпите футболистите на Таджикистан спечелиха с 5:3.

Халфът на ЦСКА 1948 бивш футболист на Локомотив Пловдив Парвиз Умарбаев започна като титуляр за Таджикистан и остана на терена до 85-ата минута.

На четвъртфиналите отборът на Таджикистан, дебютант на този форум, ще играе с победителя от мача между Ирак и Йордания, който ще се проведе на 29 януари.

По-рано в друг осминафинал Австралия победи Индонезия с 4:0. Головете за победителите отбелязаха Мартин Бойл, Крейг Гудуин и Хари Сутар, а Елкан Багът си отбеляза автогол.

На четвъртфиналите австралийците ще играят срещу победителя от мача между Саудитска Арабия и Република Корея./ БТА