Саутхямптън се наложи с 2:1 над гостуващия Уотфорд в среща от 14-ия кръг на английското футболно първенство. Така възпитаниците на Ралф Хазенхютл записаха първи домакински успех за сезона и с актив от 12 точки се изкачиха на 18-ото място във временното класирането. Уотфорд остана на дъното с 8 точки, след като загуби за трети път в последните си четири срещи. Гостите имаха инициативата през първото полувреме и заслужено поведоха в 23-ата минута, когато Исмаила Сар се възползва от грешка на Джак Стивънс, отне му топката в дясно по атаката на тима си, навлезе в наказателното поле и преодоля Алекс МакКарти. След почивката домакините заиграха по-добре. Резервата Шейн Лонг имаше два добри шанса да изравни, но първи Бен Фостър отклони удара му в напречната греда, а малко по-късно Крейг Каткарт изби пред голлинията изстрел на ирландския нападател. Голмайсторът на домакините Дани Ингс все пак направи 1:1 в 78-ата минута, когато засече отблизо след отлична акция и подаване по тревата на Муса Дженепо от дясно. Пет минути по-късно Джеймс Уорд-Праус вкара от фаул от левия ъгъл на наказателното поле и донесе първи успех на Саутхямптън във Висшата лига от средата на септември. Гостите можеха да стигнат и до равенство в петата минута на добавеното време, но Андре Грей стреля на сантиметри край целта в петата минута от 12 метра.