Пари Сен Жермен се наложи с 2:1 над Анже в инфарктен двубой от 31-ия кръг на Лига 1, играл се на “Парк де Пренс”. Домакините удържаха фронта, след като в 16-ата минута останаха с човек по-малко на терена. Тиаго Мота получи директен червен картон и остави тима си с 10 играча до края на срещата, след като парижани вече водеха с 1:0. Килиан Мбапе се разписа в 12-ата минута, а в 25-ата удвои за парижани. Макар и домакините да бяха с човек по-малко, те неведнъж застришаха вратата на гостите, които на свой ред също имаха своите положения.

Анже върна едно попадение в 75-ата минута, дело на Токо Екамби, а в последните минути бяха много близо до изравняването на резултата.

Въпреки това ПСЖ грабна трите точки от срещата в осми пореден двубой. Тимът от Париж остава лидер в класирането с актив от 77 точки, на 14 от втория Монако. Анже пък е 14-и с 32.