Интер Маями загуби като гост на Атланта с 2:5, а липсата на Лионел Меси оказа сериозно влияние. Аржентинецът не беше в групата за мача, след като пропусна и срещата на националния си отбор с Боливия. Жорди Алба също беше аут, а друга важна фигура - Джоузеф Мартинес, се появи в игра към края на срещата.

През юли двата клуба изиграха среща от груповата фаза на турнира "Купата на лигата", където носителят на 7 златни топки вкара два гола и помогна за успех с 4:0.

Gulliver/GettyImages
32 снимки

Късно снощи "чаплите" започнаха добре с гол на Леандро Кампаня в 25-та минута. До края на полувремето обаче настъпи абсолютен крах за гостите и те допуснаха 3 гола в рамките на 8 минути. В 36' Тристан Муюумба изравни, а 4 по-късно автогол на Камал Милър направи обрата пълен. Минута преди края на първата част Брукс Ленън заби и трети гол.

След почивката Кампаня реализира дузпа в 53-та минута и върна интригата в срещата.

В 76-минута домакините отново се откъснаха на 2 гола аванс след гол на Йоргос Гиакомакис. В предпоследната минута от редовното време Тайлър Волф оформи крайния резултат.

Това бе първа загуба за Интер Маями след като Лео Меси подсили клуба.