Борусия Дортмунд разгроми гостуващия Борусия Мьонхенгладбах с 6:1 в среща от седмия кръг на германското футболно първенство. С успеха "жълто-черните" се върнаха на върха на класирането с 16 точки, следвани от съперника на Лудогорец в Лига Европа Хофенхайм с 14 точки и от шампиона Байерн Мюнхен с 13 точки. Максимилиан Филип вкара първите два гола в 28-ата и в 38-ата минути нпред над 81 хиляди зрители на "Сигнал Идуна Парк" с удари от наказателното поле, а след това асистира на Пиер-Емерик Обамеянг, който също отблизо направи резултата класически секунди преди почивката. Малко след началото на втората част Обамеянг направи 4:0, след като засече с глава в гредата центриране от фаул на Марио Гьотце, но отскочилата топка се върна към него и той направи добавка на празна врата. Габонският нападател оформи хеттрика си след малко повече от час игра, след като беше изведен в чиста позиция от Махмуд Дахуд, финтира вратаря Тобиас Зипел и от малък ъгъл направи 5:0. Ларс Щиндъл намали в средата на втората част с удар от десетина метра, като това беше първи гол във вратата на Борусия Дортмунд през сезона в Бундеслигата. Юлиан Вайгъл оформи крайното 6:1 в 79-ата минута в хубав изстрел от 22 метра.