Борнемут и Манчестър Юнайтед се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Още от първия съдийски сигнал домакините заиграха по-добре от съперника като в 4-ата минута Райън Фрейзър получи отличен шанс да открие резултата. С лекота той преодоля бранителите на съперника и излезе фронтално срещу Давид де Хеа, който обаче блестящо спаси удара му. Малко след това удар на Джуниор Станислас бе блокиран от бранителите на Юнайтед.

Напълно закономерно обаче още в 11-ата минута „черешките” откриха резултата чрез шестия гол за сезона на звездата им Калъм Уилсън. Центриране от корнер бе избито извън наказателното поле, Люис Куук пусна великолепен извеждащ пас към Джуниор Станислас, който пък с мигновен успореден на голлинията пас намери Уилсън, за когото не бе проблем да засече във вратата.

Последваха по-спокойни минути, в които Юнайтед продължи да играе неубедително. Добрата новина за „червените дяволи” обаче дойде в 35-ата минута, когато с първия си удар в очертанията на вратата изравниха резултата.

Головата атака започна от Алексис Санчес, който разтегли към Ашли Йънг отдясно. Йънг пък направи подаването двойно, извеждайки Алексис, а чилиецът мигновено пусна пас на точката на дузпата. Там връхлитащият Антони Марсиал засече качествено за 1:1.

Юнайтед дори можеше да поведе 5 минути по-късно, когато изстрел от близко разстояние на Хуан Мата мина на сантиметри покрай левия страничен стълб.