Арсенал доминираше в първото полувреме срещу Саутхемптън, контролирайки играта с дълги периоди на притежание и натиск върху вратата на съперника. Въпреки че не успяха да реализират гол, домакините създадоха няколко добри възможности.

Още в 11' минута, Кай Хаверц отправи опасен пас в наказателното поле, но защитата на Саутхемптън се справи и пресече топката. Букайо Сака и Габриел Жезус също бяха активни в атакуващ план, но завършващите им удари бяха блокирани или неточни.

Най-чистата възможност за гол дойде в продължението на първото полувреме, когато Томас Партей отправи удар от границата на наказателното поле, но Аарън Рамсдейл направи страхотно спасяване. Въпреки превъзходството на Арсенал, двата отбора се оттеглиха на почивката при 0:0.