Нападателят на Англия Айвън Тони реализира първите си два гола за Ал-Ахли при драматичната победа с 4:2 срещу Дамак в мач от Саудитската Про Лига. Бившият футболист на Брентфорд се разписа два пъти в своя трети мач за новия си клуб, като първото му попадение дойде рано през второто полувреме и даде преднина от 2:1 на тима му.

Дамак обаче не се отказа и изравни за втори път, но Роберто Фирмино, бившият нападател на Ливърпул, донесе решаващото предимство на Ал-Ахли с гол в осмата минута на добавеното време. Малко по-късно Тони затвърди победата с втори гол, с което подпечата триумфа на своя отбор.

В същото време Кристиано Роналдо продължава да пише история, след като вкара 902-ия гол в своята кариера при победата на Ал-Наср с 3:0 срещу Ал-Етифак, воден от Стивън Джерард. Португалската звезда реализира дузпа, с която откри резултата, и помогна на своя отбор да постигне убедителна победа. Мачът беше дебют за новия треньор на Ал-Наср – бившия наставник на Милан, Стефано Пиоли.