Руският победи Куба с 8:0 в приятелска среща, която се игра на стадион "Волгоград Арена" пред 40 706 зрители.

Головете за домакините отбелязаха Иван Обляков в 22-ара минута, Александър Головин (30), Антон Миранчук (34), Александър Силянов (55), Александър Собольов (66), Данил Пруцев (68), Никита Кривцов (74) и Андрей Мостовой (78). В 85-ата минута Сергей Пиняев пропусна дузпа.

БТА
24 снимки

Това е втората най-убедителна победа в историята на руския отбор. Най-голямата е от 8 юни 2019 година с 9:0 над Сан Марино в квалификациите за Европейско първенство.

Резултатът от мача между националните отбори на Русия и Куба ще бъде зачетен в класацията на Международната футболна федерация (ФИФА). Руснаците заемат 39-то място в световната ранглиста, а Куба е на 169-а позиция. / БТА