Милан и Рома не излъчиха победител при 2:2 в първия мач от полуфинала за купата на Италия, игран на "Сан Сиро" късно снощи. Всичките четири гола паднаха през първото полувреме.

До 23-та минута домакините вече водеха с 2:0 с голове на Оливейра и Индзаги, Симоне Перота намали на 1:2 в 29-та. Мансини пропусна три възможности в рамките на само няколко минути. Но пет минути преди почивката, Дида подари изравнителния гол на Рома, когато не особено труден за отразяване изстрел на Давид Пизаро се изплъзна от ръцете му.

До края на мача пропуските се редяха последователно и към двете врати. Кака, Тоти и Вилемсон се получиха най-добрите възможности за победен гол в мача, но и двамата вратари Дида(Милан) и Дони(Рома), заслужават добра оценка за изявите си. Като цяло публиката може само да остане доволна от подобен динамичен мач, с много атаки и към двете врати. Очакванията сега са насочени към реванша на "Стадио Олимпико" следващия четвъртък.