Хенри Мартин вкара още във втората минута и Мексико победи с 3:0 Ямайка на полуфиналите на КОНКАКАФ Голд Къп, с което "ацтеките" си осигуриха място в битката за титлата срещу отбора на Панама.

Луис Чавес добави воторо попадение в мрежата на Ямайка в 30-ата минута и Роберто Алварадо оформи крайния резултат в добавеното време за крайното 3:0. Мексиканците ще играят на втори пореден финал, след като през 2021 отстъпиха на САЩ в Ингълдууд.

Гийермо Очоа отрази три удара на вратата на Мексико, след като в началото на второто полувреме спаси две чисти ситуации.

Панама пък надви с 5:4 след дузпи САЩ, след като редовното време завърши наравно 1:1. Айвън Андерсън изведе панамците напред в деветата минута на продълженията, а Жесус Ферейра вкара за американците в края на първата част.

Ферейра обаче пропусна първия удар за американците при дузпите, а Крисчън Ролдан не успя да вкара шестия. Веднага след него Адалберто Караския се разписа за Панама и изпрати отбора си на финал./ БТА