Олимпик Марсилия се измъчи до крайна степен срещу Бесанкон в мача от 9-тия кръг за Купата на Франция, но след победа с дузпи френският гранд продължи напред. В редовното време двата тима завършиха при резултат 1:1.

Всичко по-интересно в двубоя се случи през втората част. Първо в 66-та минута бранителят на Олимпик Зубар си вкара автогол и по този начин даде минималната преднина от 1:0 за домакините. В 85-та минута обаче гостите стигнаха до 1:1 чрез Тайво от дузпа.

При този резултат завърши и редовното време. В двете продължения от по 15 минути двата отбора не успяха да си отбележат голове и така се стигна до изпълнението на 11-метрови наказателни удари.

Играчите на Бенсанкон и Марсилия бяха безгрешни, докато не дойде петата дузпа за домакините. В големия грешник за тима се превърна Рангдет, който не успя да реализира. След това Беноа Шейру вкара за Олимпик, с което класира своя отбор напред в турнира за Купата на Франция.