Марсилия успя да открадне точка от Лион и завърши 1:1. Домакините поведоха в 19-та минута чрез Милан Барош. През целия мач те имаха превес над своя съперник, който се опитваше чрез контраатаки и статични положения да изравни резултата.

През втората част гостите изравниха играта и почнаха повече да атакуват и да създават опасни положения пред Купе. В защита се оголиха и при една опасна атака за шампионите Вилтор стреля и уцели дясната греда на вратата на Карасо. Все пак Марсилия излъга домакините и успя да вземе точка от негостоприемния „Стад Жерлан”, след като в 86-та минута Мамаду Нианг бе изведен от свои съотборник сам срещу Грегори Купе и се разписа за 1:1, което се и оказа крайния резултат в мача.

Лион продължава да води в класирането с 62 точки, 13 повече от втория Ланс, а Марсилия вече е на 7-ма позиция с 39 точки.