Българският защитник на ПСВ Айндховен Станислав Манолев изигра цял мач при победата с 3:1 над Фейенорд в дербито на 7-ия кръг в Холандия.

Българинът показа обичайното си добро ниво, като се отличи с няколко пробива по крилото и имаше косвена заслуга за първото попадение на Айндховен.

Всички голове в срещата паднаха през първото полувреме на двубоя. Още в 11-та минута Коверманс вкара отблизо за 1:0, а преди това Манолев натисна противников бранител, който сбърка и пусна към нападателя на гостите. В 20-та минута отново Коверманс удвои преднината на ПСВ за 2:0, след асистенция на Лазович.

Слори върна едно от попаденията за Фейенорд в 23-та минута, с което върна и домакините в мача. В 37-та минута обаче Бакал вкара за 3:1, кат с това оформи и крайния резултат.

През второто полувреме двата отбора не успяха да си отбележат гол, домакините натиснаха своя противник, но и късметът помогна на ПСВ да стигне до трите точки.

След 7 кръга в Холандия, ПСВ води в класирането с актив от 14 точки, а втори е Фейенорд със същия актив.