Националният отбор на Казахстан постигна първата си победа в турнира Лига на нациите, след като разби в Астана аутсайдера Андора с 4:0 в Лига D, Първа група.

Българският селекционер на казахстанците Станимир Стоилов реши да експериментира с някои нови имена в състава си и две от тях - Еркебулан Сейдахмет (в 21-ата минута), Бауиржан Турисбек (в 39-ата), вкараха първите два гола в мача.

В 61-ата минута андорците си вкараха автогол чрез  Хосеп Гомес, а последното попадение реализира Роман Муртазаев (в 74-ата).

В 64-ата минута с втори жълт и червен картон бе изгонен Жорди Алаес от тима на Андора.

Освен че това е първата победа в турнира за възпитаниците на Мъри, това бе и първият успех от три години насам в официален мач за отбора на Казахстан. От 2015 година насам те имаха записани победи – над Азербайджан (1:0, 3:0), Китай (1:0) и Унгария (3:2), но всички те бяха в приятелски срещи.

В тази група води Грузия с 9 точки, пред Казахстан с 5, Латвия и Андора по 2.