Националният отбор на Гибралтар записа първа победа в историята си в официален мач, побеждавайки с 1:0 като гост Армения в мач от Лигата на нациите.

Голът за гибралтарците бе дело на Джоузеф Чиполина, който направи разликата между двата тима в 50-тата минута, след като вкара дузпа.

За арменците 90 минути игра звездата на Арсенал Хенрих Мхитарян, който дори бе с капитанската лента, ала не успя да помогне на тима си в Ереван да се измъкне от поражението. Въпреки това домакините имаха категоричен превес по време на цялата среща, но топката така и не влизаше във вратата на стража Кайл Гоудуин.

По този начин Гибралтар записа първите си точки, откакто се състезава в надпреварите на УЕФА, но въпреки това е на последното четвърто място, изравнявайки Армения, който е трети. По-късно в събота играят първите два отбора в групата – Македония и Лихтенщайн, като западните ни съседи са лидери с шест точки, докато Лихтенщайн е втори с три.