В четвъртък вечерта се изиграха първите четвъртфинални срещи в новия турнир на УЕФА - Лига на конференциите и се получиха някои доста любопитни и изнендващи резултати.

Програмата откриха Фейенорд и Славия Прага, които не успяха да се победят в истинско драматично голово шоу в Ротердам и завършиха при резултат 3:3.

Най-голям интерес предизвиква сблъсъкът между Бодьо/Глимт и Рома, който беше спечелен от норвежците с 2:1 след обрат. Това е втори успех през този сезон за Бодьо, след като двата тима бяха в една група и разбиха „вълците“ с 6:1 у дома.

Отборите на Лестър Сити и ПСВ Айндховен не успяха да си отбележат гол изавръшиха наравно при 0:0, като оставиха развръзката за реванша в Нидерландия.

Последният четвъртфинал противопостави Олимпик Марсилия и ПАОК, а французите се наложиха с 2:1.

Резултати и голмайстори от първите мачове от ¼-финалите в Лига на конференциите:

FT | Фейенорд - Славия Прага  3:3

/1:0 Луис Синистера 10'; 1:1 Питър Олайника 41', 0:2 Йира Колинс Сор 67'; 2:2 Маркос Сенеси 74', 3:2 Оркун Кьокджю 86'; 3:3 Ибрахим Траоре 90+5'/

FT | Бодьо/Глимт - Рома  2:1

/0:1 Лоренцо Пелегрини 43'; 1:1 Улрик Салтнес 56', 2:1 Хюго Ветлесен 89'/

FT | Лестър Сити – ПСВ Айндховен  0:0

FT | Олимпик Марсилия - ПАОК  2:1

/1:0 Жерсон 13', 2:0 Димитри Пайе 45'; 2:1 Омар Ел Кадури 48'/