Лестър и ПСВ Айндховен не излъчиха, завършвайки при равенство 0:0 победител в първи четвъртфинал в Лигата на конференциите. Двата тима изиграха атрактивен двубой, но не успяха да си отбележат попадения.

Gulliver/GettyImages
56 снимки

Още в 3-ата минута гостите имаха добра възможност да открият резултата, след като Марио Гьотце засече центриране и стреля в долния ляв ъгъл, но Каспер Шмайхел с великолепна намеса предотврати попадението.

Постепенно домакините притиснаха съперника си и в 21-ата минута Келеши Ихеаначо можеше да открие резултата, но изстрелът му премина покрай левия страничен стълб.

В последната минута на първата част Харви Барнс отправи опасен изстрел, който премина над напречната греда.

Нидерландският гранд имаше претенции за дузпа в началото на втората част, но главният съдия Иван Кружляк не посочи бялата точка.

До края на двубоя двата тима имаха няколко възможности за попадение, но резултатът остана непроменен и всичко ще се реши в реванша идната седмица.