Порто разгроми Спартак Москва и в реванша на Лужники с 5:2 и повече от заслужено се класира за полуфиналите в Лига Европа с общ резултат от двата мача 10:3.

В битка за място на финала драконите на Андре Виаш-Боаш почти сигурно ще се изравят срещу Виляреал, който има преднина от 5:1 от първия двубой срещу Твенте.

Порто също водеше с 5:1 на Спартак Москва след първата среща, но започна ударно и гостуването си в Русия като още до почивката водеше с 2:0 с голове на Хълк и Кристиан Родригес.

В 47-ата минута Фреди Гуарин съвсем помрачи настроението на феновете на Лужники като вкара трето попадение за португалците. В 52-ата Артьом Дзюба намали на 1:3, но играчите на Валерий Карпин.

Само две минути по-късно обаче Фалкао направи 4:2 и показа, че Порто няма никакво намерение да изпусне победата и в Москва. Ари вкара още едно попадение за Спартак в 72-ата, а Рубен оформи крайното 5:2 за гостите минута преди края.