Рапид Виена направи домакинско равенство 1:1 срещу лидера Вакер Тирол в среща от 11-ия кръг на австрийската Бундеслига, след като игра повече от час с човек по-малко.

Вели Кавлак бе черната овца в състава на следващия съперник на ЦСКА в Лига Европа, след като получи втори жълт картон още в 29-ата минута и рано-рано остави тима си с десет играчи.

Гостите от Инсбрук бързо се възползваха от численото си преимущество на стадион Герхард Ханапи и поведоха в резултата само пет минути по-късно с гол на Ернст Общер.

Рапид, който в четвъртък гостува в София, се добра до хикса в 59-ата минута, когато Щефен Хофман фиксира крайното 1:1.

В тима на Петер Пакулт, за разлика от срещите с Берое в началото на сезона, прави впечатление присъствието на бившия холандски национал Ян Венегоор ъф Хеселинк, който игра цял мач срещу Вакер Тирол.

Виенчани са шести в класирането на австрийското първенство, в което играят десет отбора, с 14 спечелени точки от 11 мача.

Съставът на Рапид Виена: Хедл, Сома, Добер (66’-Хинум), Кацер, Зонлайтнер, Хофман, Кавлак, Хайкинен, Пехливан, Венегоор ъф Хеселинк, Салихи (75’-Нухиу).