Порто записа шеста поредна победа в общо шестте си официални мача от началото на сезона, като спечели с 2:0 като гост на Рио Аве в среща от третия кръг на първенството на Португалия.

И двете попадения за съперника на ЦСКА в Група L на Лига Европа вкара бразилската звезда на драконите Хълк. 24-годишният нападател се разписа по веднъж и в двете полувреме - в 22-ата и 65-ата минута.

Така възпитаниците на треньора Андре Виляш-Боаш запазиха първото си място в класирането на португалския шампионат с пълен актив от девет точки от три мача и голова разлика 6:0.

Припомняме, че в началото на месеца Порто спечели Суперкупата на Португалия, след като би Бенфика с 2:0, а след това спечели и две победи в плейофите на Лига Европа срещу белгийския Генс – с 3:0 като гост и с 4:2 като домакин.

Съставът на Порто срещу Рио Аве: Елтон, Сапунару (60’-Фусиле), Роландо, Майкон, Белусчи, Жоао Моутиньо (84’-Родригес), Перейра, Фернандо, Варела (66’-Соуса), Фалкао, Хълк.