Лацио надви Твенте с 2:0 в третия кръг от груповата фаза на Лига Европа. Италианският тим се възползва максимално от ранното изгонване на вратаря на Твенте Ларс Унерщал, който получи червен картон още в 11-ата минута за грубо нарушение.

Въпреки че Твенте остана с човек по-малко, те удържаха натиска на Лацио до 35-ата минута, когато Педро откри резултата след асистенция на Матиас Весино. След бърза консултация с VAR, голът беше зачетен и римляните поведоха с 1:0.

Във второто полувреме Лацио продължи да доминира. В 88-ата минута Густав Исаксен получи отличен пас и хладнокръвно удвои резултата, оформяйки крайното 2:0.

Твенте се бори до последно, но с играч по-малко и без сериозни възможности в атака, не успя да окаже съпротива на Лацио, които завоюваха важни три точки.