Бетис се качи на върха в Група F на турнира Лига Европа. Момчетата на Кике Сетиен изиграха силен мач на „Сан Сиро“ и заслужено надделяха над италианския гранд Милан с 2:1 в среща от третия кръг на груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир. Това позволи на севилци да съберат 7 т. и да изпреварят днешния си съперник (с 6 т.) при преполовяването на груповата фаза. Успехът бе осигурен с гол на Антонио Сарабия (30‘) през първата част и шедьовър от далечна дистанция на Джовани Ло Селсо (55‘) в средата на втората. Местният герой Патрик Кутроне върна надеждите на домакините (83‘) малко преди края на срещата, но за повече тимът на Дженаро Гатузо нямаше сили. В добавеното време на срещата крилото на Милан Саму Кастийхо бе изгонен с директен червен картон заради грубо влизане в краката на съперник.

Победата бе постигната пред над 7000 испански привърженици на Бетис, които заляха Милано в часовете преди срещата и ревностно подкрепяха своя тим на „Сан Сиро“.

Преди двубоя на „Сан Сиро“ Бетис не бе вкарал едва 8 гола в 11 мача във всички турнири от началото на сезона. Тимът обаче показа различно лице в Милано, след като отново се завърна в столицата на Ломбардия за официален мач след 41 години. В двубоя участие не взеха контузените Хакан Чауханоглу за Милан и Хоакин и Андрес Гуардадо за Бетис.

Испанският тим бе по-деен през първата част, което бе възнаградено с аванс в резултата. Испанците успяха да си създадат и три чисти голови положения, а дори един гол им бе отменен.

В 16-та минута Бараган стреля с глава, след подаване на далечна греда, но топката прелетя над вратата на Рейна. Половин час след началото на срещата Антонио Сарабиа откри резултата. Ло Селсо се пребори със Сапата отляво на наказателното поле на Милан и пусна успореден пас на голлинията, който бе оползотворен от централния нападател на гостите. Три минути след това Бетис реализира ново попадение, дело на Серхио Леон, но реферите го отмениха поради несъществуваща засада на Сарабиа след пас от левия фланг.

21 снимки

В 38-та минута Санабрия пропусна голям шанс пред себе си. Ло Селсо центрира отляво, но нападателят на Бетис не успя да уцели добре топката и изстреля над вратата на Рейна.

Най-чистият шанс за домакините през първата част дойде в последната й минута, когато Гонсало Игуаин се измъкна сам срещу стража на съперника, преодоля го, но малко преди да стреля в опразнената врата, Менди го блокира и изчисти в корнер. И втората част започна разтърсващо за испанците. Десет минути след нейното начало, топката стигна след щастлив рикошет до останалия сам пред наказателното поле на Милан Джовани Ло Селсо. Без забавяне аржентинецът стреля с левия крак в далечния от себе си ъгъл на вратата на съперника, сътворявайки истински шедьовър с траекторията на топката, която се отби в дясната греда и матира Рейна за 0:2.

След попадението домакините опитаха да се върнат в мача, притискайки съперника в неговата половина. Далечен, но много силен удар на Сами Кастийехо срещна гредата в 73-та минута, което леко отчая „росонерите“. Точно десет минути след това обаче местният диамант Пaтрик Кутроне върна Милан в играта след хубава комбинация с Кастийехо в наказателното поле на Бетис.

В другия мач от групата Дюделанж загуби с 0:2 от Олимпиакос Пирея, с което гърците събраха 4 точки, но останаха на четвъртото място в групата.

Състави на двата отбора:

Милан: Хосе Рейна, Давиде Калабрия, Андреа Романьоли, Кристиан Сапата, Диего Лаксалт, Тимуйе Бакайоко (Сусо 46‘), Лукас Биля (Анреа Бертолачи 80‘), Джакомо Бонавентура, Саму Кастийехо, Гонсало Игуаин, Фабио Борини (Патрик Кутроне 46‘)

Треньор: Дженаро Гатузо

Бетис: Пау Лопес, Айса Манди, Марк Бартра, Сидни, Антонио Бараган, Джовани Ло Селсо, Уилям Карвальо (Федал 93‘), Серхио Каналес, Жуниор Фирпо, Серхио Леон (Кристиан Тейо 67‘), Антонио Сарабиа (Лорен Морон 79‘) Треньор: Кике Сетиен

Главен рефер: Бас Нийхус

Стадион: Джезепе Меаца