В последните години бяхме свикнали Лига Европа да се превръща в истинска крепост за отборите от Испания. След като по-рано в четвъртък вечер Атлетик Билбао и Виляреал се простиха с мястото си в турнира, Селта успя да спаси честта на Примера дивисион, макар и по много драматичен начин.

Бившият отбор на Любо Пенев отстрани Шахтьор Донецк след гол в 90-ата минута, продължения и общ резултат 2:1.

16-те тима продължаващи в Лига Европа

Шахтьор  имаше предимството на победа с 1:0 като гост във Виго.  В Донецк домакините бяха по-добрият отбор през по-голяма част от 90-те минути. Те обаче пропуснаха няколко изгодни положения, а гол на Виктор Коваленко не бе зачетен заради засада.

Така обаче се стигна до 90-ата минута, в която Андрий Пятов фаулира съперников футболист в наказателното поле. Яго Аспас реализира попадението и така вкара мача в продължения.

В 109-ата минута Йозабед Санчес намери Густаво Даниел Кабрал, който надскочи отбраната на съперника и с глава реализира за оказалото се победно 2:0.