Съперникът на Левски в Лига Европа - Калмар, загуби с 1:3 при гостуването си на ИФК Гьотеборг в мач от шведското първенство. Това бе второ поредно поражение за Калмар в шампионата, след като тимът не бе губил месеци поред.

Гьотеборг направи много силно първо полувреме, в което паднаха и трите гола в полза на домакините. Точен на два пъти беше Хисен, а веднъж се разписа Стилер.

На полувремето старши треньорът на Калмар извърши и трите смени, недоволен от изявите на своите възпитаниците преди почивката.

Един от влезлите на полувремето - бразилецът Дъглас, върна един гол за Калмар в 69-а минута, но за повече гостите нямаха сили.

Първият мач между Калмар и Левски миналия четвъртък завърши 1:1, а реваншът е след четири дни в София.

Съставът на Калмар: Азинович, Ланц, С.Ларсон, Аландер (46-Бертилсон), М.Йохансон (46-Т.Карлсон), Ридстрьом, Аугустсон, Израелсон, Мендеш, Сантош, Сакраменто (46-Дъглас)