Калмар загуби с 0:1 от Дюгарден в среща от 16-я кръг на шведското първенство. Съперникът на Левски в Лига Европа претърпя първо поражение от април насам във всички турнири, точно преди да приеме българския тим в четвъртък. Поражението остави Калмар на шесто място в шампионата, на цели 13 точки зад лидера Хелзинборг.

Двубоят срещу Дюгарден не бе сред най-приятните за наблюдаване, но гостите извлякоха най-доброто от него, и си тръгнаха с три ценни точки.

Калмар игра по-силно през второто полувреме, опита преса и изпусна няколко положения при все още равен резултат. Филип Хелквист реализира единственото попадение в 79-та минута, което дойде много изненадващо, предвид факта, че и двата състава изглеждаха вече задоволени от точката, към която вървяха. Макар че равенството бе най-логичният изход от сблъсъка, с повече късмет и желание Дюгарден прекъсна лошата си серия от четири поредни мача без успех.

Като титуляр за Калмар цял мач игра роденият в България Емин Нури. Ето и състава на Калмар: Петер Васто, Йоаким Ланц, Джими Аугустсон, Хенрик Ридстрьом, Щефан Ларсон, Абиола Дауда, Даниел Собралензе (55` Рикардо Сантош), Щефан Йоландер, Йохан Бертилсон (66` Исраелсон), Тобиас Ериксон, Емин Нури.