Сръбският Партизан се класира за груповата фаза на Лига Европа след успех с 2:1 над Нефтчи в Баку и общ резултат 5:3. Двубоят в столицата на Азербайджан бе белязан от група игра и цели четири червени картона.

Гостите поведоха в 24-ата минута с гол на Петър Шкулетич, а Нефчи изравни в 58-ата чрез нападателя от Сиера Леоне Джулиус Уобей.

В 86-ата минута камерунецът Ернест Нфор получи втори жълт картон и напусна игра за домакините. Във втората минута от даденото от съдията продължение Шкулетич вкара втория си гол и даде преднина на Партизан за 2:1. Две минути по-късно обаче Нефчи загуби още един играч след втори жълт картон за парагваеца Ерик Рамос, а само минута след това и бразилецът Кауе бе изгонен след като получи директен червен картон. Голмайсторът Петър Шкулетич трябваше да го последва също, заради директен червен картон.

В Киев Металист Харков се промъкна напред към групите на Лига Европа, след гол от дузпа в края на първото продължение срещу полския Рух Хожув. Така с резултат 1:0 украинците се класираха за групите. Редовното време завършипри резултат 0:0. Поляците останаха с човек по-малко в 103-ата минута след червен картон на Кжиштоф Камински, а успехът на Металист донесе бразилецът Клейтон Хавиер, който реализира от дузпа в допълнителната минута на първото 15-минутно продължение.