Партизан обърна доста куриозно азербайджанския Нефтчи от 0:2 до 3:2 в първи мач от плейофния кръг на Лига Европа.

През първото полувреме развоят на мача приличаше доста на този в мача Партизан – Лудогорец. Сега азерите поведоха рано с 2:0 на стадиона в Белград и 12-те хиляди по трибуните започнаха да скандират против ръководството на клуба. И двете попадения за гостите реализира бразилецът Денис Силва Круз в 11-ата и 17-ата минута.

Същият футболист вкара отново в 29-ата, но този път в собствената си врата и върна надеждата на „гробарите“. Те изравниха чрез Гърбич в 31-вата и по този начин доведоха резултата до 2:2 на почивката, какъвто беше и в мача с българския шампион по същото време.

Разликата е, че през втората част „черно-белите“ стигнаха до пълен обрат и благодарение на втори автогол, този път на Янузадзе в 69-ата минута, стигнаха до победата с 3:2.