Първият съперник на ЦСКА в Лига Европа - Бешикташ, показа отново, че е в изключително силна форма и разгроми с 4:0 Анкарагюджу в среща от четвъртия кръг на турския шампионат.

В състава на гранда от Истанбул не бе португалското крило Рикардо Куарешма, а два гола за орлите вкара добре познатият на ЦСКА бразилец Бобо (29’ и 67’). Другите две попадения бяха дело на Ибрахим Тороман (61’) и Мерт Нобре (75’).

Тимът на Бернд Шустер се изкачи на трето място в класирането на месното първенство, като има актив от 9 точки от 4 мача и изостава на 3 точки от лидера Бурсаспор на Димитър Иванков.

Бешикташ, който от 22:05 часа в четвъртък посреща ЦСКА в първата си среща от Група L на Лига Европа, има 12 вкарани гола в последните си 3 мача, които спечели съответно с 4:0, 4:1 и 4:0.

Съставът на Бешикташ: Гьонен, Ферари, Тороман, Кьойбаси, Ернст, Гути, Даг, Юсал (71’-Мехмет Аурелио), Нихат Кахвечъ (58’-Родриго Табата), Бобо (75’-Холошко), Мерт Нобре.