Българинът Петър Златинов игра пълни 120 минути за Интер Баку и пропусна дузпа при отпадането азерите във втория квалификационен кръг на Шампионската лига от Лех Познан след поражение с 8:9 при дузпите.

Гостите от Азербайджан изненадващо спечелиха с 1:0 в редовното време на реванша в Полша с гол на Карлсонс в 84-ата минута и пратиха срещата в продължения.

В двете добавени полувремена по 15 минути гол не падна и всичко трябваше да се реши с изпълнение на удари от бялата точка.

Златинов изпълни първата дузпа за Интер, но ударът му бе отразен от вратаря на домакините от Познан – Которовски.

Последваха още цели 21 удара от бялата точка, като накрая се изредиха всички полеви играчи на двата тима и се стигна до там, че и вратарите трябваше да бият дузпи.

Стражът на Лех - Которовски, първо вкара от 11-те метра, а след това и хвана удара на колегата си от Баку - Ломая,, за да донесе крайния успех на поляците.

Другият българин в състава на Интер - Живко Желев не бе в групата за двубоя.

При изпълнението от бялата точка футболистите бяха толкова уморени от 120-минутната битка, че цели четирима играчи се контузиха, биейки дузпи, като един от тях дори бе изнесен с носилка.