Отборът на Металург Донецк завърши наравно 1:1 срещу гостуващия тим на Таврия Симферопол в мач от шестия кръг на украинското първенство.

И двата гола в мача паднаха след точно изпълнени дузпи, а попадението за Металург отбеляза бившият играч на ЦСКА Жуниор Мораес.

Мораес бе титуляр в мача, както Велизар Димитров, а и Грегъри Нелсън и Зе Соарес, които преди време играха в ЦСКА и Левски.

Димитров бе сред най-активните за своя отбор и остана на терена точно един час преди да бъде заменен от Константинос Макридис, който преди няколко дни игра на стадион „Георги Аспарухов“ с екипа на Кипър срещу България.

Още в 6-а минута на мача вратарят на Таврия Сергей Погорелий бе изгонен с червен картон заради фаул срещу Мораес в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, а бразилецът бе безпогрешен срещи влезлия в игра резервен страж на Таврия.

Въпреки че останаха с човек по-малко обаче, гостите съумяха да стигнат до изравняване в 89-а минута, когато от дузпа бе точен Сергей Назаренко.

В класирането Металург Донецк е на незавидното 14-о място с едва 4 точки, а Таврия е на 12-а позиция с 6.