Българският национал Живко Миланов игра цял мач за Васлуй при победата с 1:0 като гост над пряк конкурент за титлата в Румъния - Тимишоара.

Единственият гол в мача падна в 12-ата минута, като точен за тима на Миланов и Станислав Генчев, който не игра в двубоя, бе Карлос Костли.

Бившият десен бек на Левски и съотборниците му трябваше да удържат преднината си с човек по-малко почти цял час, след като сърбинът Милош Павлович беше изгонен още в 37-ата минута.

Васлуй излезе начело в румънската Лига I с 44 точки, с една повече пред втория Клуж, който е с мач по-малко и третия Стяуа. Тимишоара пък се свлече на четвърто място с 42 точки, колкото имат още два отбора – Динамо Букурещ и Унирея Урзичени.

Спряганият като възможен нов отбор на почти сигурно напускащия ЦСКА треньор Йоан Андоне - Рапид Букурещ, е седми с 38 точки.