Амкар Перм с българите Петър Занев и Захари Сираков в състава направи хикс 1:1 с втория в руското първенство Краснодар. Занев и Сираков бяха титуляри за Амкар, като първият попаде за гола на тима си в 23-ата минута и остана на терена цял мач, докато Сираков бе заменен в 77-ата минута от Максим Батов.

След равенството в този 27-и кръг Краснодар остава втори с 55 точки, а Амкар Перм е 13-и с 25 точки в актива си, като изпревари Урал, който е с 24 до момента.

Краснодар поведе в 8-ата минута с гол на уругваеца Маурисио Перейра, а Амкар изравни в 23-ата с попадение на поляка Януш Гол, след подаване от Петър Занев.

Домакините пропуснаха шанс да поведат, а с това и да спечелят, след като Перейра изпусна дузпа в 64-ата минута.

Начело в Руския е тимът на Зенит с 63 точки от 27 мача.