Руският Амкар Перм с българина Петър Занев в състава загуби домакинството си на Мордовия Саранск с 0:1 в мач от 13-я кръг на Премиер лигата.

Занев игра пълни 90 минути за Амкар, а сред резервите бе друг от българте в състава– Захари Сираков. Георги Пеев пък не бе в групата, на която треньорът на Амкар Славолюб Муслин разчиташе.

Гостите владееха повече топката и въпреки, че футболистите на Амкар отправиха повече удари към вратата на съперника, така и не успяха да отбележат.

Единственото попадение падна през второто полувреме, като в 53-ата минута Виктор Васин реализира за 1:0 в полза на гостите.

Олег Власов центрира от корнер, вратарят Герус излезе неуверено, а Виктор Васин насочи топката в опразнената врата.

За Мордовия това бе трети пореден успех и тимът е на 10-а позиция със 17 точки, а Амкар е на 12-и с 11 точки, но и мач по-малко.