Българският национален вратар Николай Михайлов направи страхотен мач за своя Твенте, който успя да победи Зенит с 3:0 в първия осминафинален мач между двата отбора в Лига Европа и почти сигурно си осигури място в следващата фаза на турнира.

Михайлов бе на вратата на своя отбор през всичките 90 минути и има главна заслуга за успеха на холандския шампион. На няколко пъти руснаците бяха много близо до гола, но страхотните намеси на българина запазиха мрежата му “суха”.

Резултатът бе открит в 25-а минута, когато Люк де Йонг засече с глава центриране на Насер Чадли и вкара за 1:0.

В 56-а минута опитният Дени Ландзаат удвои преднината на холандците след мощен удар от границата на наказателното поле, който заблуди Вячеслав Малафеев заради рикошет.

В края Зенит се опита да стигне до гол, който да увеличи шансовете на тима за класиране. Вместо това обаче, до ново попадение стигнаха домакините. В последната минута на мача точен за втори път бе Лю де Йонг, който отново реализира с глава и оформи крайното 3:0.

Реваншът е след седмица в Санкт Петербург, но шансовете на Зенит изглеждат илюзорни.