Брага успя да вземе аванс от 1:0 срещу Ливърпул в първия мач между двата отбора от 1/8-финалната фаза на Лига Европа.

Домакините започнаха мача по-добре и стигнаха до преднина още в 18-а минута. Мосоро бе фаулиран в наказателното поле от Киргиакос, а от последвалата дузпа бразилецът Алан вкара за 1:0.

До края на полувремето португалците продължиха да бъдат по-добрият отбор на терена и гостите с радост се прибраха на почивката с пасив само от един гол.

През втората част ролите се размениха и по-добрият отбор на терена бе този на Ливърпул. За това спомогна и включването в игра на Анди Керъл. Мърсисайдци обаче не успяха да стигнат до гол и така мачът завърши с минимален успех на Брага.

Реваншът е на 17 март на “Анфийлд”, където Ливърпул ще се нуждае от победа с 2 гола, ако иска да продължи напред в турнира.

szólj hozzá: Bra 1-0 Liv