Твентенаправи равенство 1:1 при визитата си на Фулъм в Лондон в първа среща от Група K на Лига Европа.

Цял мач за холандския вицешампион записа българският национален вратар Николай Михайлов, който се представи на ниво и нямаше вина за попадението във вратата си.

Англичаните поведоха в 19-ата минута с гол на Анди Джонсън, който се възползва от груба грешка на Дъглас и Петер Висгерхоф в отбраната на гостите.

Твенте си тръгна с хикса след куриозно попадение в 41-ата минута, когато Люк Де Йонг стреля с глава, топката срещна гредата, върна се в пеналта и се удари в главата на вратаря Марк Шварцер, за да влети в мрежата за крайното 1:1.

В другата среща в Група K Висла Краков без Цветан Генков загуби с 1:2 у дома от датския Оденце. Адреас Йохансон изведе скандинавците напред в 36-ата, а Андраж Кирм изравни за поляците в 54-ата минута преди Питър Утака в 80-ата да изведе Одензе отново напред. В добавеното време Расмус Йенсен вкара и трети гол за датчаните, които оглавиха класирането в потока.