Отборът на Спортинг Лисабон стартира с победа участието си в тазгодишното издание на турнира Лига Европа. Лисабонските „лъвове“ се наложиха с 2:0 като гост на швейцарския Цюрих. В тима на гостите като резерва бе записан българският нападател Валери Божинов, който обаче не получи шанс за игра, въпреки че наставникът на Спортинг ползва правото си на три смени.

Головете за португалците отбелязаха новото попълнение от Ливърпул Емилиано Инсуа в 4-ата минута и Волфсвинкел в 21-ата минута. През втората част домакините имаха няколко шанса поне да намалят резултата, но все пак класата на гостите си каза думата.

В другия мач от групата, в който имаше българско участие, националът Живко Миланов и неговият Васлуй записаха престижно равенство срещу Лацио в Рим. Българинът игра цял мач, а двубоят приключи при резултат 2:2.