В двубой от 15-ия кръг на руското първенство Урал с Николай Димитров в редиците си допусна домакинско поражение с 1:2 от Оренбург. Хичо стартира мача от първата минута и остана на полето до 57-ата минута, когато беше заменен от Илин.

Още в 4-ата минута на двубоя гостите откриха резултата, а в края на полувремето нещата станаха още по-сложни за уралци, след като Рикардо Алвеш прониза вратата им.

Домакините създадоха куп положения пред вратата на съперника, но не показаха точен мерник. Погребняк пропусна на няколко пъти да накаже гостуващия тим.

Все пак домакините се върнаха в двубоя с гол в 64-ата минута, но силите не им стигнаха за равенство. След това поражение тимът на Урал е на 7-ото място с актив от 18 точки, колкото вече има и Оренбург, който е място нагоре.