Отборите на Урал Екатеринбург и Арсенал Тула, в чиито редици се подвизават съответно българските национали Николай Димитров и Георги Костадинов, спретнаха зрелищен мач за Купата на Русия. Двубоят завърши 2:2 в редовното време, а рпи дузпите съставът на Урал триумфира с победата след 5:4 вкарани наказателни удара.

Българското дерби се отличи с бляскави моменти и за двамата българи на терена. Първи Георги Костадинов откри резултата за своя тим в 14-та минута, преди Димитров да забие изравнителен гол за Урал 10 минути по-късно.

До края на първото полувреме двата отбора си размениха по още едно попадение. Точен за Урал беше Отман Ел Кабир, а за гостите - Сергей Ткачев. Това се оказа и крайният резултат след 90 минути, както и след 30-те минути в продълженията.

При дузпите по-здрави нерви показаха домакините от Екатеринбург, които спечелиха с 5:4. Героят, отбелязал решителната дузпа се оказа Варажат Харонян.

По този начин Урал и Николай Димитров си осигуриха място в четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на Русия.