Първа точка записа „българският“ Амкар Перм в Русия, след равенството 1:1 като гост на Торпедо Москва. Амкар имаше две поражения на старта на шампионата, а освен това нямаше отбелязан гол.

И четиримата българи в състава на Амкар бяха титуляри срещу Торпедо, като Захари Сираков, Петър Занев и Благой Георгиев играха цял мач, а Георги Пеев бе сменен в 61-ата минута.

Любопитното е, че влезлият като резерва на мястото на Пеев молдовец Игор Пикушчак вкара изравнителното попадение за Амкар само минута след стъпването си на терена. Пикушчак реализира за 1:1 в 62-ата минута, след асистенция на Александър Коломейцев, който също влезе като резерва в началото на второто полувреме.

Торпедо Москва пък поведе в самия край на първата част, след гол на Владимир Риков в 43-ата минута. Равенството донесе първа точка в шампионата и за състава на Торпедо.

„Българският“ Амкар досега бе записал 0:4 от Терек Грозни и 0:1 срещу УФА. В следващия кръг отборът гостува на Кубан Краснодар с Ивелин Попов в състава.