Първа победа записа българският треньор Георги Василев и неговият Левадиакос от началото на новия сезон на гръцката Супер лига.

Мачът от петия кръг на местния шампионат завърши при резултат 2:1 в полза на водения от българския специалист тим срещу Ксанти. Това е първи успех за Гочето в официален мач, откакто през лятото пое новака в местната Супер лига.

Любопитното е, че преди повече от месец отборът от Шкода направи нулево равенство в контролна среща с ЦСКА, а малко преди това се наложи с 2:1 над Левски.

Мачът започна добре за Георги Василев и неговия отбор, след като резултатът бе открит в 5-та минута от Сичич. Още преди почивката обаче, в 38-та гостите от Ксанти успяха да изравнят чрез Радзански.

Трите точки за Левадиакос донесе Оливейра шест минути преди края на редовното време. Благодарение на победата и точката спечелена при равенството с Лариса (3:3), отборът се изкачи до 12-о място с 4 точки, преди обаче да са завършили всички срещи от този кръг.