Васлуй на Живко Миланов и Станислав Генчев загуби с 1:2 като гост на Тимишоара в среща от 14-ия кръг на румънското първенство. Двубоят бе директна битка за второто място в класирането.

Българският национал Миланов бе титуляр за жълто-зелените и игра до 75-ата минута, когато бе заменен от Раул Костин. Генчев, който също е сред избраниците на Лотар Матеус, пък бе на терена през целите 90 минути.

Паул Пап даде преднина на гостите в 32-ата минута, но известният доскоро като Политехника тим направи пълен обрат с гол на Янис Зику от дузпа в последните секунди на първата част и попадение на Дорин Гога в 69-ата минута.

След днешното поражение Васлуй остана на четвърто място с 24 точки от 14 мача. Тимишоара се изкачи на втората позиция с 28 точки, а лидер остава Оцелул Галац с 32 точки. Третият Рапид Букирещ на Йоан Андоне има 25 точки, но е изигра един мач по-малко от конкурентите.

Новините от света на футбола четете със съдействието на bwin.