Българският нападател Илиян Мицански записа 26 минути за своя Карслруе при равенството 2:2 срещу бившия си тим Кайзерслаутерн. Двубоят бе част от 11-ия кръг на Втора Бундеслига.

Българинът замени Дима Назаров в 64-ата минута и успя да пораздвижи атаката на гостите.

За тях обаче двубоят не се разви по най-добрия начин, след като на два пъти бяха принудени да изравняват. Шимунек изведе „лаутерите“ напред в 20-ата минута, но „Ка Ес Це“ стигна до 1:1 минути преди почивката благодарение на Мануел Торес.

Орбан за втори път изведе домакините в 62-ата минута, а Карлсруе спаси хикса четвърт час преди края чрез Ван дер Бийзен.

Карслруе заема 14-ото място с 13 точки. Лидер във Втора Бундеслига е Унион Берлин с 21 точки.