Българският полузащитник Димитър Телкийски се разписа в трети пореден мач в Израел, вкарвайки изравнителното попадение за своя Апоел Рамат Ган при равенството 1:1 у дома с Апоел Петах Тиква.

Освен Телкийски, за домакините цял мач изигра и Елин Топузаков, а Крум Бибишков влезе в игра на почивката, също за тима от Рамат Ган.

Гостите поведоха в 49-ата минута с попадение на Давид Битон, а Телкийски изравни за Апоел Рамат Ган в 76-ата, след като изпълни точно дузпа и вече има 5 гола в 12 мача.

Тимът на Мечо Телкийски, Топузаков и Бибишков обаче продължава да е последен в класирането с 3 точки, след като започна сезона с отрицателен актив от -4 точки, заради наказание.

Димитър Макриев записа пълни 90 минути за Ашдод, но не успя да се разпише при загубата с 0:2 като гост на Апоел Хайфа.