С два родни гола ще се запомни своеобразното българско дерби в Израел между тимовете на Ашдод и Апоел Рамат Ган. Мачът от 13-я кръг на местното първенство завърши при 2:2, като за състава на гостите се разписаха Димитър Телкийски и Крум Бибишков.

За Ашдод като титуляр излезе Димитър Макриев, но нападателят не успя да се разпише в мрежата на своя противник. За сметка на това резултатът бе открит още в 10-та минута, след като Димитър Телкийски се разписа за 1:0.

До 69-та минута домакините успяха да обърнат с две попадения на Моше Охайон, като за 1:1 играчът изравни от дузпа, а за 2:1 реализира от пряк свободен удар.

В 76-та минута на терена се появи Крум Бибишков, който се оказа много ценен за Апоел Рамат Ган, след като успя да изравни за 2:2 седем минути преди края на мача. По този начин неговият тим измъкна точката под носа на Ашдод.

Елин Топузаков не взе участие в двубоя, който въпреки всичко остава на незавидната последна позиция в подреждането. Ашдод пък е на 10-о място.