Българският национал Мартин Петров започна кариерата си в новия си отбор Болтън Уондърърс с гол и асистенция при успеха с 3:0 над американския Шарлът Ийгълс, част от турнето на тима в САЩ.

Това беше и първи мач за Мартин с екипа на Болтън, а освен гола, той подаде и за още едно попадение във вратата на американския втородивизионен тим.

Гари Кехил и Йохан Елмандер вкараха по едно попадение в първата от трите мача на Болтън на американска земя.

Мартин, който дойде на Рийбок Стейдиъм от Манчестър Сити, центрира от корнер на първа греда и там Кехил вкара с глава в 8-ата минута.

Елмандер покачи на 2:0 в 50-ата минута, а в 80-ата Петров прати топката за трети път в мрежата, след като от 25 метра я забоде до лявата греда на американския вратар.