Мартин Петров направи решаваща асистенция, с която Манчестър Сити отстрани Фулъм от турнира за Купата на лигата след продължения и победа с 2:1 на собствен терен.

Българският национал влезе в игра на мястото на Стивън Айрлънд в 75-ата минута, когато резултатът беше 1:1, както и завърши редовното време.

Съперникът на ЦСКА в Лига Европа поведе на Ийстлендс в 34-ата минута с попадение от повече от 20 метра на Золтан Гера, а гражданите изравниха в 52-ата чрез Гарет Бари.

Когато двубоят отиваше към изпълнение на дузпи – в 111-ата минута, след изпълнение на корнер отдясно, Мартин Петров центрира в наказателното поле, където отблизо защитникът Коло Туре засече с левачката и донесе победата с 2:1 за тима на Марк Хюз.

Стилиян Петров пък игра цял мач за домакински успех Астън Вила срещу Кардиф с 1:0 в друга среща от третия кръг на Купата на лигата. Единственият гол в мача вкара Габриел Агбонлахор още в третата минута след пас на Джон Карю.