ПСВ Айндховен разби с 5:1 като гост Хееренвеен в последния мач от 17-ия кръг на холандския шампионат.

Българският национал Станислав Манолев започна като титуляр в състава на филипсите и игра пълни 90 минути при убедителния успех на стадион Абе Ленстра, като се отличи с асистенция за второто попадение на тима си в 20-ата минута, когато точен бе Тим Матавз.

ПСВ поведе в 18-ата минута с гол на Ола Тойвонен в 18-ата минута, а в 24-ата вече водеше с 3:0 след точни изстрели на Матавз и отново на Тойвонен. След почивката гостите дръпнаха с 5:0 с попадения на Джорджиньо Вийналдум в 48-ата и Марсело в 59-ата.

Хееренвеен върна един гол в 73-ата чрез Раджив Ван Ла Пара, но това едва ли ще спаси главата на треньора Рон Янс, след като тимът му загуби последните си три мача с обща 2 на 15.

ПСВ е втори в класирането, като се доближи на само точка зад лидера АЗ Алкмаар, който в събота загуби с 1:2 като гост на НАК Бреда.